אוגוסט 24

התרוששות – 20.

פרק עשרים: קונדום

1.

שושי קראה לזה קונדולואמרה שזה מרגיש כמו הכפפה מגומי של הגניקולוגשלה. (שושי הייתה פעם טרמפיסטית קבועה שלו והיה ביניהם הסכם לא כתוב שהוא מסיע אותה בוקר־בוקר, בדרכו לעבודה שלו, לעבודה שלה, מזכירה ביחידה סודית מאד בבסיס של חיל־האוויר, ובדרך היא מספרת לו בפרוטרוט על חיי המין שלה. הדבר היחיד שהיה יכול להגיד להגנתו על ההסכם הזה הוא שבעצם היא יזמה אותו. זה היא התחילה). הוא אף פעם לא השתמש בדבר הזה אפילו לא באלו שקנה בווינה בהתפרצות גבורה חד פעמית. עידו הבן של השכנים היה מוצא בבוקר בדרך לבית־ספר קונדומים משומשים מתחת לספסל על הדשא שמול העיריה מנופף אותם להראות לכולם וצוחק צחוק גדול (ופעם אפילו ניפח אחד כזה בשפתיו לבלון דוחה ומבהיל). עידו קרא לזה קנדון“. אז הוא עוד לא ידע מי צריך אותם ולמה – רק ידע שהם מלוכלכים ומגעילים והוא אף פעם בחיים שלו לא יגע בהם.

ובכל זאת הדר וירגיניה גוהנסון, דווקא היא, בשיעור שלה בערוץ הטלוויזיה הקהילתית, תוך הדגמת גלגול קונדום חוזרת ונשנה על כפיס העץ הזקוף הארוך והנוקשה שלה, מנתה רשימה שלמה של מחלות מין מדבקות ההולכות ונפוצות יותר ויותר בעולם כולו, ובעיקר, הדגישה, במקומות מוזנחים ומתמוטטים כמדינות השחורות באפריקה, או ברוסיה, למשל, וכל זאת כתוצאה מאי־שימוש בקונדום.

זיבה, שלבקת, צהבת לסוגיה ואיידס. איידס היא מחלה קטלנית וחסרת מרפא, מביאה סבל רב וניוול, ובושה איומה לנשאיה, הסבירה, ופירטה ממושכות כיצד המוות בא אל מוכי האיידס. רק שימוש בקונדום, הדגישה הד”ר, יגן עליכם מהידבקות – אם אתם מעזים להתיר לעצמכם מין מזדמן. ועדיף, סיכמה, מכל הבחינות, שבכלל לא.

ועכשיו, לא די בכך שסיכן את חייו במין העלוב שלו עם נטשה – הוא עומד לסכן גם את חיי יעל, ולהוסיף בכך חטא על פשע, וזה פשוט לא בא בחשבון. אם לא ידע את התשובה לבדיקה עד שיעל תגיע בעוד שלשה ימים, הוא יאלץ להסביר לה מדוע עליהם להשתמש פתאום בקונדום. וזה לא יהיה רק מביך ומלחיץ והתחלה מאד גרועה לביקור שלה, זה עלול להוביל אחריו הסתבכויות שמי יישורן. הוא בכלל לא עשה את זה אף פעם, ובטוח שלא יעמוד לו אם יצטרך ללבוש את זה, ואיך בכלל אפשר ללבוש קונדום כשלא עומד? הוא חייב לתרגל, אמר לעצמו, כמו שמתרגלים הרצאה לכנס או פרזנטציה למשקיעים.

2.

אף־על־פי־כן לא יתכן שנטשה הדביקה אותו במשהו. הוא נוכח הרי עד כמה היא בתולית וחסרת ניסיון – אפילו שהיא אם לאישה צעירה בת שמונה־עשרה. והיא אפילו הראתה לו את מיטת היחיד שלה. מי יודע כמה שנים התנזרה, וממי כבר יכלה להידבק.

אבל בעצם הרי הכל יכול להיות הצגה. אולי היא אחרת לגמרי ממה שהיא נראית, אולי חושיו מטעים אותו, אולי היא איזו סוכנת ק.ג.ב. אובדת דרך שמצאה דווקא אותו מכל מטרות־המודיעין שבעולם? לה לא יצא ממנו כלום, והוא יאבד את עולמו.

בשוֹפֶּר דראג־מארטהגדול שבפינת הרחוב מצא בפינה לתכנון המשפחהכעשרה סוגי קונדומים, כולם במידה “גדול” ומעלה (אי אפשר למכור קונדום שמידתו הנקובה היא קטן“) – מבושמים, משומנים, ובמגוון טעמים. הוא בחר בגדול־במיוחדובענקוהחליט לבדוק מי מהם מתאים לו, כשהוא צופה בסרט פורנוגרפי שהוצג באחד הערוצים הצרפתיים שבטלוויזיה. איזה מזל שבקנדה יש צרפתים העומדים על שלהם. בערוצים האנגליים אין פורנו. עוד יומיים מגיעה יעל ועליו להיות מוכן לכל.

וכשחזר לדירתו עם חפיסות הקונדומים חיכתה לו הודעה במשיבון: תוצאות הבדיקה שליליות – לא התגלו לא איידס ולא כל מחלה אחרת.

והוא תמה למה הם מתכוונים כשהם אומרים תוצאה חיובית?

הפרק הבא

 הפרק הקודם